WhatsApp
Telefon
Yol Tarifi

Demre Tarihi

Noel Baba olarak bilinen St. Nikolas’ın yaşadığı yer olduğuna inanılan Demre, Likya Birliği’nin en önemli kentlerindendir. Günümüzde Antalya‘nın bir ilçesi olan Demre, doğal güzellikleri, berrak denizi, bakir koyları ve antik dokularıyla Türkiye‘nin en özel bölgelerindendir.

Tarihi MÖ 3. yüzyıla uzanan Demre’nin en önemli yapılarından olan Noel Baba Kilisesi her yıl 6 Aralık’ta Noel Baba Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Bir antik kentler diyarı olan Demre’de yer alan Myra Tiyatrosu, Andreake Antik Kenti, Kaya Mezarları ve Simena Antik Kenti, Demre’nin göz nuru tarihi yapılarıdır.

Demre’de Konaklama İmkanları

Antalya’nın Demre ilçesinde unutulmaz bir tatil yaşamak istiyorsanız Demre’de konaklama imkanlarını iyice değerlendirmeniz gerekir. Eşsiz bir tatilin bütçenize uygun ve konforlu bir konaklama ile mümkün olduğunu söylemek gerekir. Peki, Demre’de sizleri bekleyen konaklama imkanları neler? Gelin daha yakından bir göz atalım!

Akdeniz sahillerinin yanı başında bulunan ve yıl içerisinde milyonların akınına uğrayan Demre’de tatil yapmak sizin için harika bir seçenek olur. Özellikle turistik lokasyonların çok yoğun olduğu bölgede turist yoğunluğunun fazla olması konaklama noktasında doğru adresin bulunmasını zorlaştırır. Siz de Demre’de tatil yaparken nerede konaklayacağınızı kestiremiyorsanız sizlere harika seçenekler sunmayı arzuluyoruz. Ancak size bir konaklama adresi vermeden evvel konaklayacağınız yeri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine bir göz atalım!

Demre’de Konaklama Yeri Seçerken Dikkat Edilecekler

Demre’de konaklamak sizin için yılın en heyecanları anlamına gelse de bu heyecanı doğru bir konaklama yeri ile taçlandırmak oldukça önemlidir. Peki, sizin için harika bir konaklama anlamına gelecek olan mekanı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Konfor

Konforu yüksek standartlarda olan ve kalitesi ile göz kamaştıran bir mekân seçmek size daha iyi zaman geçirme olanağı tanır. İhtiyaçlarınızı belirleyerek bir seçim yapmanın sizler açısından çok daha ayrıcalıklı olacağı açıktır. Konforunu beğenmediğiniz bir mekan seçmemeye özen göstermelisiniz.

Uygun Fiyat

Fiyat konusu bireylerin en çok önem verdiği konulardan biridir. Zira tatil planlaması yaparken uygun bir bütçe oluşturulması durumunda tatilin daha keyifli olacağı açıktır. Siz de bütçenize uygun bir tercihte bulunmak istiyorsanız seçiminizi doğru yapmalısınız. Aksi takdirde beklentilerinizi aşan bir bütçe ile karşı karşıya kalmanız muhtemeldir.

Lokasyon

Otel veya apart seçerken merkezden uzakta seçeneklerden birini tercih etmek sizin için tam bir fiyasko anlamına gelecektir. Bu nedenle konaklama mekanını seçmeden önce mutlaka yerine önem vermelisiniz.

Yıldız Apart ile Hayallerinizdeki Tatili Yaşayın

Yıldız Apart size klasik bir konaklamadan çok daha fazlasını sunuyor. 2+1 ve 3+1 gibi seçenekleri sayesinde her ihtiyaca uygun çözümler üretmeyi başaran apartımız lokasyonu sayesinde de dikkatleri toplamayı başarıyor. Bizi tercih ederek kaliteyi yakalayın!

Demre Gezilecek Yerler

Antalya Körfezi’nin batısında, Teke Yarımadası’nın güneyinde kalan Demre, doğu ve kuzeyde Finike, batıda Kaş, güneyde ise Akdeniz ile çevrili. Demre Çayı’nın getirdiği verimli alüvyon arazisi üzerine kurulu, üç tarafı dağlarla çevrili Demre, Antalya’ya 150 km uzaklıktadır.

Hristiyanlar için kutsal kabul edilen ve Noel Baba’nın mezarının bulunduğu Demre, inanç turizmi bakımından oldukça önemli bir konuma sahiptir. St. Nicholas (Noel Baba) Müzesi, Myra Antik Kenti, Andriake Antik Limanı, Kekova Adası, Çayağzı Limanı ve Plajı, Sülüklü Plajı ve Taşdibi Limanı gibi doğal, tarihi ve eşsiz değerlere sahip ilçeye, başta Antalya olmak üzere çevre turizm merkezlerinden de günübirlik turlar düzenleniyor.

 
 
 
Demre